YILAN İLAÇLAMA

Dünya üzerinde %99 civarındaki tüm yılanlar zehirlidir. Bu nedenle riskli canlı gurubu arasındadır. Yazın daha çok meydana çıkan bu yılanlar etçil beslenmektedirler. Yılanlar zehirleriyle önce canlıyı öldürürü sonrasında da onu yemeye başlar. Vücutlarında bulunan enzimler ile bu canlının parçalanması gerçekleşmektedir. Yumurta ile çoğalan yılanlar yumurtalarını kaya dibi ya da toprak altı gibi iyi yerlere saklarlar.

Yılanlar genelde besin bulmak için insan içine gelebilirler. Ama yine de çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Ama diğer böcek türlerine göre hayati tehlikesi çok daha yüksektir. Çünkü bir yılan sokması direk ölüme götürebilir. Eğer siz de evinize yakın yerlerde yılan ile karşılaşırsanız bu yılanla kendiniz savaşmak yerine hemen profesyonel bir yardım almalı ve yılan ilaçlatmalısınız.

Yılanlarla savaşta biz yanınızdayız

Yılanlar zehirli hayvanlar olduğu için bir yılan ile karşılaşmanız durumunda asla ona yaklaşmayın ve öldürmeye çalışarak ava giderken avlanan siz olmayın. Bir yılan sokması durumunda da hemen bir acil sağlık kuruluşuna giderek doktor müdahalesi isteyin. Genelde sıcak yerlerde görülen bu canlılar yiyecek bulamadıkları zaman ya da kendileri savunmak amaçlı zehirlerini kullanırlar bu nedenle bir yılan gördüğünüzde ondan uzaklaşmak en sağlıklı yöntemdir.

Bir yılan ilaçlama firması ile mutlaka anlaşmalı ve bu yılanlardan kurtulmalısınız. Siz onlara zarar vermezseniz sizin evinizin yakınlarını zararsız bilip burada çoğalabilirler bu nedenle yılanın başı küçükken ezilmeli ve fazlalaşmaları engellenmelidir.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.