KIRKAYAK İLAÇLAMA

Yaşadıkları yerlere bağlı olarak boylarında değişkenlik gösteren kırkayakların genel olarak renkleri siyah ve kahverengidir. Bu haşerelerin başlarında bir çift anten bulunmaktadır. Kimi kırkayaklarda göz bulunmamaktadır. Bu gözler yerini aşırı hassas antenler almıştır. Kırkayak ve çıyanlar birbirine benzemektedir. İkisini birbirinden ayıran şey ikisinin ayak sayılarıdır. Kırkayaklar ot ile, çıyanlar ise et ile beslenmektedirler.

Kırkayaklar ayak sayıları fazla olmasına rağmen yavaş bir şekilde hareket etmektedirler. Bu hayvanların türüne göre değişmekle birlikte 115 tane ayağı bulunmaktadır. Sıcak iklim hayvanı olmaları ile birlikte gündüzleri genellikle ortalıkta görünmezler. Geceleri daha çok dışarıya çıkarlar. Yaprak altları gibi nemli ortamlarda yaşamayı tercih etmektedirler.

Kırkayakların üremesi, yaşadıkları koşullara göre değişkenlik göstermektedir. Eğer ki yaşamasına uygun koşullar var ise çok hızlı bir şekilde üreyebilirler. Ayakları sayesinde avlarını ayakları sayesinde sıkıca kavrayarak avlarının hareket etmesini engellerler. Eğer ki yiyecek bulamadıkları zamanlarda toplu olarak göç ederler. Ancak bir tehlike sezdikleri ya da tehlike ile karşılaştıkları zaman kendini yere atarak kıvranmaya başlarlar.

Kırkayak İle Mücadele

Bu hayvan eğer ki sizin bulunduğunuz yerlerde sıkça görünüyorsa kırkayak ilaçlama konusunda profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir. İnsan ile teması halinde deriyi tahriş edebilme özelliğine sahiptirler. Çevrenizde bir tane kırkayak varsa ortada çok daha fazlasının var olduğundan emin olabilirsiniz. Ve onlar için işi bilen kişilerin mücadele etmesini sağlamasınız.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.