KARINCA İLAÇLAMA

Doğada binlerce çeşit canlı bulunmaktadır. Bu canlıların birçoğu insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu canlıların yaşam alanlarından biri de evler. Canlının yaşam karakterine göre bu canlılar, evlerin muhtelif bölgelerde yaşar, ürer ve beslenirler. Bu canlıların en zararsız olanı ise karıncalar olmuştur. Karıncılar genellikle ev içerisinde beslenen çiçek çevrelerinde ve mutfaklarda sık görülmektedir.

Besin sağlama, yuva yapma, savunma ve yavru bakımı gibi işlevleri yerine getirirler. Karıncılar diğer canlılar gibi kolay üreme ve çoğalma karakterine sahip oldukları için ev içerisinde kolaylıkla yaşayabilirler. Karıncıların da kendi aralarında tür ve çeşitleri bulunmaktadır. Karıncalar Birçok tür besin depo eder ve özellikle tahıl tanelerini yuvalarına taşırlar. Evlerde istenmeyen görüntüler oluşturdukları için mücadele yapılmalıdır.

Karıncılardan Kurtulmak İçin

Karıncalarda kurtulmak için genel olarak karınca ilaçlama yönetimi kullanılmalıdır. Ancak bu yöntemi kişi kendi başına değil bir uzman sayesinde yapmalı ya da ilaçlama şirketine yaptırmalıdır. Karıncalar diğer böcek türleri gibi yaz mevsiminde yaygın olarak görülürler, kış aylarında özellikle ev içerisinde görülmüş iseler bu durumda karıncalar kesinlikle ev içerisine yuva yapmış olduğunun belirtisidir.

Karıncılar genelde mutfak tezgahlarında görülürler. Bunun nedeni ise mutfak tezgahında yapılan yemeğini kalıntılarının olabileceğidir. Bu sebeple karıncalar her ne kadar zararsız olsalar da görüldüklerinde kişiye pekte haz vermezler. İlaçlama konusunda yapılacak hamle kesin ve güçlü olmalıdır. Özellikle karalık ve kuytu alanlar sık ilaçlanmalıdır.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.