GÜVE İLAÇLAMA

Tarım arazilerinde en sık rastlanan sıkıntılarından birisi böceklerdir. Böcekler türüne göre yer altında ve yer üstünde yaşamaktadır. Tarım alanlarına yatırım yapanlar ürünlerinin emeklerinin zarar görmemesi için çeşitli zirai ilaç kullanım gereği duyarlar.

Tarımsal mücadelede mahsül verimliliğini düşüren çeşitli haşerelere karşı önleyici ya da yok edici nitelikte kullanılan maddelere ya da bu maddeleri içermekte olan kimyasal karışımlara zirai ilaç ismi verilmektedir.

Zirai İlaç, ağırlıkta yabancı otların çeşitli işlemlerden geçirilerek mahsül kalitesini arttırabilecek forma getirilmesidir.

Güve İlaçlama Yöntemleri

Zirai ilaçlar böceği türüne göre değişim göstermektedir. Tarım alanlarında ve bahçelerde sıklıkla kullanılan zirai ilaçlardan birisi güve ilaçlama olmuştur. Güve ilaçlama zor olan ve evlerde görülmesi muhtemel olan canlılardır. Güveler yapı itibari ile insanların ısırmaz, ancak ev ortamında tedirginlik oluşturmaktadır. Güve mücadelesinde kişilerin tek başına yaptığı müdahale ile sonuç çıkmaz, sonuç böcek ve haşere ile mücadele yapan şirketler tarafından yapılmalıdır.

Güve ilaçlama konusunda bilmediğiniz birçok detayın olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. İlaçlama konusu genellikle hafife alınıyor olsa da hem kendi sağlığınız açısından hem de tarımsal işlerde ürünleriniz açısından büyük riskleri beraberinde taşımaktadır.

Bu gibi çeşitli sebeplerden ötürü güve ilaçlama konusunda profesyonel bir destek almanızı önermekteyiz.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.