SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

Sivrisinek eklembacaklı ve kanatlı bir haşere türüdür. 6 tane ayağı olan bu haşere yapı olarak çok küçüktür. Sivrisineklerin baş kısımların 2 adet anten bulunmaktadır. Ağız kısımlarında ise kan emici özelliklere sahip uzun bir iğne bulunmaktadır. Bu haşerelerin baş kısımlarında bulunan antenleri onların besin bulmalarına çevrelerinde oluşabilecek olan tehlikeleri hissetmelerine yaramaktadır.

Dünyanın çok fazla yerinde yaşayabilen bu haşereler, kış aylarında ortalarda görünmez ve yaz aylarında çok fazla aktif olurlar. Lağım suların bulunduğu yerlerde, biriken su alanlarında, gölet çevrelerinde yaşamayı tercih ederler. Bunun sebebi ise yaşamak için çok fazla suya ihtiyacı olmalarıdır. Sıcak ve kuru havalarda bu haşereleri görememenizin sebebi de budur.

Bu haşerelerin beslenmesinde suyun çok büyük bir önemi olması sebebi ile genellikle meyve ve sebze sularını tüketmeyi tercih ederler. Genel kanının aksine insanları beslenmek için ısırmamaktadırlar. Dişi sivrisinekler yumurtalarını bırakmak için insanların kanını emerler. Ve insanları ısırmak ve beslenmek için çok fazla ihtiyaç duymadıkça gündüzleri ortaya çıkmazlar, geceleri beklerler.

Sivrisinek İle Mücadele

Bu haşereler sadece insanları ısırmadığından herhangi bir hayvandan emdiği mikroplu bir kanı insana bulaştırarak mikrobun insana geçmesine neden olurlar. Bunun sonucunda ateşli hastalıklar, sıtma, grip, beyinde iltihaplanma, fil hastalığı gibi hastalıkları kolayca insana bulaştırabilirler. Sivrisinek ilaçlama daönemli olan gece yapılması ve özellikle yuvalarına yönelik bir ilaçlama yapılmasıdır.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.