KARASİNEK İLAÇLAMA

Kanatlı bir canlı türü olan karasinekler, ayaklarında bulunan ve vakum yapma özelliğine sahip salgıları sebebiyle pencere üstlerinde rahatça gezinebilirler. Bu canlı çok fazla yumurtladığı ve bir seferde bıraktığı yumurta sayısının fazla oluşu sebebiyle baş edilmesi çok zor olmaktadır. Beyaza yakın renkte ve ince olan yumurtalar en fazla 12 saat içerisinde çatlamaya başlar.

Karasineğin yumurtalarından çıkan larvalar, kısa bir süre içerisinde pupa evresine girebilecek kadar büyürler. Erişkin hale gelene kadar 5 6 gün geçen karasineklerin ömürleri birkaç hafta ile sınırlıdır. Bu sinekler sivrisineklerden çok daha büyüktür ve üzerlerinde tüyler bulunmaktadır. Bu haşerelerin yaşam ömürlerinin kısa olmasına rağmen ardında bıraktığı binlerce karasinek ile birlikte çevreye çok fazla zarar vermeye devam edecektir.

Karasinekler hem etçil, hem de otçul beslenebilen bir haşeredir. İnsanların var olduğu her yerde bu haşereler de yaşayabilmektedir. Bu haşerelerin kafasında binlerce gözcük bulunmaktadır. Bu sebeple görme yetisi çok fazla gelişmiştir. Çocuk felci, gıda zehirlenmeleri, kolera, dizanteri, verem gibi pek çok hastalığın mikroplarını taşımakta olan bu haşereler, bu mikropları kolayca insanlara bulaştırabilmektedir.

Karasinek İle Mücadele

Genellikle yaz aylarında üreme yapan karasinek ilaçlama oldukça zordur. Kişisel olarak yapılacak ilaçlamalar sadece anlık başarılar sağlayacaktır ve bu haşerelerin çok fazla yumurtlaması sebebi ile bu ilaçlamanın her seferinde tekrarlanması gerekecektir. Konusunda uzman bir ilaçlama şirketi ile bu haşerelerden kısa sürede temelli kurtulabilirsiniz.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.