AKREP İLAÇLAMA

Akrep, zehirli olan bir hayvandır. Bu zehir insanları felç edebilen hatta öldürücü bir güce bile sahiptir. Bu hayvanın ön tarafında bir çift kıskacı bulunmaktadır, ayrıca dört çift ayağa da sahiptir. Sahip olduğu bu kıskaçlar ile avını yakalar. Dünyada her yerde yaşayabilen bu hayvanlar da diğer birçokları gibi yumurta ile çoğalmaktadırlar.

Bu hayvanların çevrede olup bitenleri öğrenmesi için antenlere ihtiyacı yoktur. Çok soğuk ve çok sıcak havalarda da rahatlıkla yaşayabilirler. Yaz ve sonbaharda çok daha fazla üreyen bu hayvanlar ile ilgili şikayetler de bu mevsimlerde artmaktadır. Dişi akrepler yumurtalarını üstlerinde taşırlar. Bu yumurtalar gerekli olgunluğa eriştiği zaman patlar ve yavru akrepler ortaya çıkar.

İlk zamanlarda bu yavru akreplerin renkleri beyazdır. Bir süre sonra renkleri kendi koyu renklerine dönmeye başlarlar. Gündüzleri ortalarda görünmeyen bu hayvanlar, geceleri beslenirler. Ölü hayvanlar, böcekler ile beslenirler. Eğer ki akrep bir insanı soktuysa soktuğu yerden zehrin dağılmaması için sokulan yerin biraz üzeri sıkıca bağlayarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir.

Akrep İlaçlama

Akrepler üzerlerinde yer alan kalın kabuğu sebebi ile yok edilmesi zor bir hayvandır. Akrep ile mücadeleedilmesi gerektiği zaman bunu kişisel olarak yapmanız sizi risk altına sokacaktır. Bu sebeple akrepler ile ilgili sıkıntınız ile ilgili uzman kişilerden yardım almanız, sorunlardan kolay bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.