TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Tahtakurusu, yaklaşık 5 mm boylarında antenli ve 6 bacaklı bir haşere türüdür. Bu haşerelerin kanatları bulunmamaktadır. Antenleri ile iletişim kurabilmektedirler. Beslenmeden çok uzun bir süre yaşayabilen bu haşereler, üremeyi kan emdiği müddetçe yapabilir. Yumurtlama şeklinde ürer ve en az 200 yumurta üretebilir. Ev içerisine yerleştiği zamanlarda mobilya altlarına, koltukların dikişlerinin arası gibi sıcak ne nemli yerlere yerleşerek yumurtlamaya başlarlar.

Tahtakuruları dünyanın her yerinde kendilerine yaşayacak yer bulabilmektedirler. Gündüzleri genellikle yuvalarında ve yatak aralıklarında dinlenen bu haşereler geceleri beslenmek için dışarı çıkarlar.

Bu haşereler besin ihtiyaçlarını hayvan ve insan kanı emerek karşılarlar. Günde en az 4 kere kan emerek beslendikleri için ezilerek öldürüldükleri takdirde etrafa çok pis bir koku yayarlar. Kan emdiği kişiler ve hayvanlar arasında yaptıkları geçişler hastalıkların insanlara geçmesine olanak tanımaktadır. Tahtakurusunun ısırdığı yerler alerjik reaksiyonlara sebebiyet verir. Ayrıca bu yerlerde kızarıklık ve kaşıntılar oluşmaktadır.

Tahtakurusu İle Mücadele

Evinizde eğer bir iki tane bu haşerelerden gördüyseniz tahtakurusu ilaçlama yaptırmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü bu haşereler çok hızlı üremektedir ve iki tane görmeniz evinizde çok büyük bir haşere istilası olma ihtimalini çok yükseltir. Bir kere bir eve girdikleri takdirde kendi istekleri ile asla o evden bir daha çıkmazlar. Bu sebeple bu konuda bilgisi olan çok iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmanız gerekecektir.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.