FARE İLAÇLAMA

Kemirgenler grubuna dahil olan fareler, gezindikleri ortamlarda var olan bütün mikropları üzerinde taşır ve insanların bulundukları ortamlara geldikleri zaman dışkı ve salyaları ile bu mikropları yaşam alanlarına bırakırlar. Kemirgen oldukları için bulunulan yerdeki eşyaları kemirerek çevreye de çok fazla zarar verirler.

Fareler sadece evlerde kendilerine yaşamak için yuva oluşturmazlar. Tüm kapalı alanlarda yaşayarak buradaki mobilyaları, kabloları, gıdaları kemirirler. Bu haşerelerin salgıladıkları salyada morfin etkisi olduğu için havanları ya da insanları uykusunda ısırdığında, ısırılan bunu fark edemez. Koku alma duyuları aşırı güçlü olduğundan bir yerin içerisinde yer alan her türlü yiyeceğin kokusunu rahatlıkla alabilirler. Fareler insanlara tifo, veba, humma gibi çeşitli hastalıkları bulaştırırlar. Anatomik yapıları sayesinde çok hızlı hareket ederler ve her türlü engelden çok kolayca kurtulabilirler.

Geçmişten günümüze baktığımız zaman farelerde çok büyük değişimler gözlenmeye başlamıştır. Sadece boyutları değişmemiş, boyutları ile birlikte taşıdıkları mikroplar ve virüslerde tehlikeli boyutlara ulaşmaya başlamıştır. Bu sebepten dolayı farenin bulunduğu yerlerde kesin müdahale şarttır.

Fare İle Mücadele

Fare ilaçlama konusunda karar verildiği zaman profesyonel yardım almak gerekmektedir. Çünkü kişisel olarak yapacağınız müdahale sonrasında fareler göremeyeceğiniz yerlerde ölebilir ve bunun sonucunda öldüğü yerde kurtlanabilir. Ve çok daha fazla zarar ile sizi karşı karşıya bırakabilir. Bundan dolayı etkili bir şekilde bu haşerelerden kurtulmak için farelerin bulunduğu yeri ilaçlama firmalarına teslim etmeniz gerekir.

Fare ile mücadele yöntemleri arasından en çok tercih edilen ve en sağlıklı yöntem kemirgen ve fare istasyonları kurulmasıdır. Özel olarak hazırlanmış fare yemlerinin, fareler için özel dizayn edilmiş kapalı bir kutu(istasyon) içlerine yerleştirilmesi ile fareler bu yemlerden yedikten 24 saat içerisinde yuvalarında ölmektedirler. Yemin özel hazırlanmış içeriği sayesinde fareler öldükten sonra içten içe kuruyarak, mumyalama dediğimiz bir şekilde kurumaktadır. Bu yöntemin amacı fare öldükten sonra leşin etrafa kötü koku yaymasını engellemek ve en önemli özelliği de etrafa mikrop ve bakteri yaymasını engellemektedir.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.