PİRE İLAÇLAMA

Pireler kurtulması çok zor olan böcek türündendir. Asalak olarak yaşayan bir böcek türüdür. Genelde insanların kanını emerek yaşarlar. Bu da insan sağlığı açısından çok zararlıdır. Çünkü bir önceki kanını emdiği insanın hastalıklarını size bulaştırabilir. Bunun dışında pire ısırması görülen insanda alerjik reaksiyonlar da görülmektedir.

Pirelerin ilaçlanmasını zor kılan etkenlerden bir diğeri de çok fazla üremeleridir. Haftada 1800-2200 civarında yavru üretebilirler. Ve yumurtalarını da her yere bırakabilirler, yorgan içinden dolaptaki giysilere kadar. Bu nedenle pire ilaçlama zor işlemlerden geçer. Ortalama ömürleri 1 yıl olan bu canlılar üremek için kan emmeye mecburdurlar.

Pire türleri ve bunlardan kurtulma yolları

Binin üzerinde pire türü bulunmaktadır ve bunların hepsi hayatımızı tehdit etmektedir. Bunlardan bazıları insanların kanından beslenenler, bazıları kedilerin kanından beslenenler, bazıları köpek, bazıları suda yaşar bazıları ise pamuk piresi olarak adlandırılmaktadır. Pamuk piresi sadece kan ile beslenmez. Bitkiler ile beslenebilen bir pire türüdür bu.

Pirelerle savaşmak bireysel olarak mümkün değildir. Mutlaka bir ilaçlama firması ile konuşulmalıdır. Ayrıca bu ilaçlama da en iyi şekilde yapılmalıdır. Eğer kötü bir ilaçlama yapılırsa bu pirelerden kurtulma olmaz. İyi bir ilaçlama ve sağlığa zarar vermeyen bir ilaçlama yapılmalıdır. İnsan sağlığını kötü etkileyen bu ilaçlar bilinçli kullanılmalıdır. Pire ilaçlama konusunda işini bile insanlarla çalışmak kendi sağlığınız için ve pirelerden kurtulmanız için önemlidir.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.