KALORIFER BÖCEĞI İLAÇLAMA

Kalorifer böceği çoğunlukla kalorifer peteklerinin etrafında görüldüğü için bu ismi almıştır. Bu böceklerimizde yön bulmasını sağlayan antenler bulunmaktadır. Ayrıca ayaklarının altındaki vantuzlar sayesinde tavanda yerçekimine karşı koyarak kolayca yürüyebilirler. Kalorifer böcekleri hamam böceklerine benzeyen bir yaşam tarzı vardır. Bunların da öldürülmesi zor olan böcek türündendir.

Kalorifer böcekleri çok hızlı hareket etmesi ile ünlüdür. Bu öyle bir harekettir ki bir gecede tüm apartmanı gezecek kadar hareketlidirler. Bir gecede 3.5-5 km arasında yürüyüş yapabilirler. Gündüzleri dinlenmede olan böcekler geceleri aktif olurlar.

Sağlık açısından zararları

Kalorifer böceği ilaçlama sağlık açısından önem taşımaktadır. Kalorifer böceğinin ısırmak ya da zehirlemek gibi kötü bir özelliği yoktur. Ama çöplerin içinde ya da en pis yerlere rahatça girip çıkma özelliğinden dolayı her türlü mikrobu üzerinde taşır. Bu mikrobu bir yiyeceğin üzerinden size bulaştırma ihtimali yüksektir. Tuvaletten ya da pislikten oluşabilecek hastalık sınırsızdır. Özellikle yaz aylarında havaların ısınması ile çıkan bu böcekler çok fazla görülmeye başlanırsa sağlık açısından bir ilaçlama gerektirebilir.

Kalorifer böceği ilaçlamasında yine ölse bile yumurtalarını bırakma özelliği gösterir. Bu bırakılan yumurtalara canlı hale gelmeden önce ilaç hiçbir zarar vermez. Bu nedenle ilaçlama iki kez yapılmalı ve yumurta içerisindeki böceklerin de büyümesi beklenmelidir. Sağlığınızla oynayan bu böceklerin hayatınıza girmesine izin vermeyin böcek görülmesi durumunda hemen bizimle iletişime geçin.

VİDEO GALERİ

Tekstil kent sanayi sitesi A/1 blok no 37 Esenler/İstanbul
Tel : 0 (212) 438 62 14
Tüm hakları Kuzey İlaçlama 'a aittir. 2013 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.